Sveikiname nugalėtojus!

/ 2017-10-27 /

Gamtai neabejingi Lietuvos keliautojai Simona Vidūnaitė ir Romas Usavičius laimėjo žygiavimo pėsčiomis per Europą konkursą „Eneloop expedition 2100“. Tai paaiškėjo spalio 20 d. Milane. Finaliniame konkurso etape jie aplenkė lenkų ir danų komandas ir pelnė 21 000 eurų prizą. Tarptautinės ekspedicijos „Eneloop expedition 2100“ organizatoriai lietuvių žygeivius atrinko iš 400 pretendavusių komandų. Į finalinį ekspedicijos etapą iškeliavo 3 komandos: lietuviai, lenkai ir danai.

Žygio tikslas – nueiti 2 100 kilometrų pėsčiomis per 120 dienų bei atlikti 40 užduočių. Laimėjus – piniginį prizą skirti gamtosauginėms iniciatyvoms. Startavę birželio pabaigoje, Simona ir Romas aplankė daugelį Europos šalių žygiuodami keliais ir takeliais, slėniais ir kalnais. Jaunieji žygeiviai, pasivadinę Geltonąja komanda, siekė ne tik išbandyti save, bet ir užmegzti naujų pažinčių, pasigrožėti Europos gamta ir miestais.

Mūsų žygeiviai laimėtą prizą skirs Dzūkijos nacionaliniam parkui. „Jis arčiausiai mūsų širdžių… Dzūkijos nacionaliniame parke unikali gamta: pušynai, žemyninės kopos, Čepkelių pelkė, daug vertingų ir retų augalų. Norisi bent maža dalelyte prisidėti prie šio nacionalinio parko puoselėjimo, saugojimo, tausojimo, kad ir ateinančios kartos turėtų kuo džiaugtis“, – sakė alytiškė Simona.

Kaip patikino Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direktorius Eimutis Gudelevičius, gautas lėšas parkas panaudos ornitologiniam takui įrengti prie Nemuno salų Merkinėje, taip pat ornitologiniam centrui prie Mergelių Akelių ežerėlių bei ekologinio švietimo programoms.

Žurnalo MIŠKAI praneš.