Naujienos

Modernus medienos logistikos centras

2020-08-03

Austrijos federalinių miškų bendrovė (Öbf), įsigijusi buvusios lentpjūvės plotus Amštetene, bendradarbiaudama su medienos verslų koncernu Papierholz Austria bei federaline geležinkelių bendrove, įrengia čia modernų medienos logistikos centrą. 10 ha plote – dengti sandėliai; įvairios operacijos, valdomos su skaitmeninių technologijų pagalba, apdorojamas platus medienos medžiagų spektras nuo kirtimo atliekų, pramoninių skiedrų iki klasikinės apvaliosios medienos. Šis centras bus svarbi regiono medienos produktų rinkos grandis.

Žievėgraužių invazijos

2020-07-29

Nuo 2018 m. Vidurio Europoje kasmet kartojasi spygliuočių miškus niokojančios vabalų žievėgraužių invazijos. Vokietijos Bavarijos valstybinių miškų tarnyba BaySF įsipareigojo operatyviai ir tiksliai informuoti apie vabalų išplitimą ir daromos žalos mastą. Paskutiniais duomenimis, šiųmetė gegužė buvo krašto miškams kiek palankenė: žievėgraužių apnikta 79 000 ktm medienos, pernai gegužę – 89 000 ktm, o per paskutinius 5 metus gegužės mėn. apniktos medienos vidurkis – 67 000 ktm.

140 metų amžiaus Douglaso eglė laivo stiebui

2020-06-02

Vokietijos Žemutinės Saksonijos miškų valdyba dovanoja iš Pietinio Harco miškų 140 metų amžiaus Douglaso eglę (Pseudotsuga menziesii) istorinio laivo-replikos – 1354 m. Baltijos kogo stiebui. Medžio aukštis viršija 50 m, 30 m aukštyje jo skersmuo siekia pusę metro. Tai vienas iš 1882 m. miškininkų eksperimento tikslais pasodintų Š. Amerikos spygliuočių. Iš tokio pat medžio buvo padarytas 2003 m. atstatyto burlaivio stiebas, dabar saugumo sumetimais jis bus pakeistas nauju.

Estijos įmonė statys dar vieną medienos apdirbimo gamyklą Baltarusijoje

2020-05-26

Estijos kapitalo įmonė „Kaamos Timber“, įeinanti į diversifikuotos veiklos bendrovę „Kaamos Group“, valdo medienos apdirbimo įmonę Vitebske (Baltarusijoje), kuri tiekia pjautą medieną Azijos, Vidurio Europos, Baltijos šalių rinkai; metinė gamybos apimtis – 250 000 kub. m medienos. Dabar „Kaamos Timber“ Baltarusijoje, Mozyrio rajone, statys antrą panašaus pajėgumo gamyklą. Šiam tikslui Europos bendradarbiavimo ir plėtros bankas suteikė 15 mln. eurų paskolą 7 metų laikotarpiui.

Džiunglėse nelegalus aukso gavybos verslas

2020-05-18

Peru pietuose, Madre de Dios regione, daugiau nei dešimtmetį klestėjo nelegalus aukso gavybos verslas, čia viešpatavo gangsterių gaujos, darbavosi tūkstančiai aukso kasinėtojų, džiunglėse išaugo ištisas La Pampos miestas su savo infrastruktūra ir verslais. Valstybinės valdžios praktiškai nebuvo. Pagaliau pernai vyriausybė paskelbė čia ypatingąją padėtį, specialios paskirties kariuomenės ir policijos pajėgos surengė didelę operaciją ir perėmė kontrolę. Dabar to nuniokotos ir pavojingai užterštos gamtos krašto būklę tiria mokslininkai, kuriami jo regeneravimo planai.

Antarktidos klimato istorija

2020-05-12

Tarptautiniame žurnale „Nature“ skelbiamos vokiečių ir britų mokslininkų kolektyvo tyrimų duomenys apie Antarktidos klimato istoriją. Gręžiniuose 900 km nuo Pietų ašigalio rasta gerai išlikusios miško dirvos su medžių šaknų fosilijomis, žiedadulkėmis ir sporomis. 90 mln. metų Kreidos periodo radiniai rodo klimatą daug šiltesnį, nei manyta, tuomet į pietus nuo Antarktinio rato augo drėgni subtropiniai miškai, panašūs į dabartinės N. Zelandijos. Mokslininkai nustatė, kad vidutinė metinė temperatūra buvo apie 12 °C – dviem laipsniais aukštesnė nei dab. Vokietijoj, vasaros temperatūra vid. 19 °C, vandens temperatūra upėse ir balose 20 °C.

Kinijos valdžios sprendimas dėl medžioklės

2020-05-06

COVID-19 pandemijai išplitus pasaulyje, Kinijos valdžia uždraudė medžioti ir vartoti maistui visus laukinius sausumos gyvūnus, remdamasi teorija, kad virusas mutavo žinduolių, veikiausiai skujuočių ar šikšnosparnių, organizmuose, persimetė į žmones ir pasklido pirmiausia iš Uhano turgaus. Tarptautinė organizacija CIFOR (Center for International Forestry Research) įspėjo, jog toks draudimas negali būti taikomas globaliu mastu, jis sukeltų badą regionuose, kur laukinių gyvūnų medžioklė yra svarbiausias arba vienintelis proteinų, riebalų ir mikroelementų šaltinis žmonių mityboje.

Prancūzijos vyriausybės uždavinys statyboms

2020-04-03

Prancūzijos vyriausybė skelbia uždavinį, kad nuo 2022 m. visi nauji viešieji pastatai būtų statomi mažiausiai 50 % iš medžio ir kitų atsinaujinančių medžiagų. Paryžiuje jau dabar skatinama statybose kuo daugiau naudoti natūralių medžiagų, kaip kad mediena, šiaudai ir kanapės. Pastatai 2024 m. olimpinėms žaidynėms Paryžiuje turės būti ištisai mediniai. „Jei tai įmanoma olimpiadai, turi būti įmanoma ir įprastinei statybai“, – sakė miestų ir statybų ministras J. Denormandie. Ministras kelia idėją sukurti 100 priemiestinių ūkių maistui auginti: „Kaip tėvas, norėčiau, kad mano vaikų lėkštėse būtų vietoj užaugintas, o ne lėktuvais atskraidintas maistas“.