Naujienos

Suomijos pirmosio ponios „eksperimentinė“ suknia

2019-01-17

Minint Suomijos nepriklausomybės paskelbimo metines gruodžio 6 d. į iškilmingą priėmimą prezidento rūmuose Helsinkyje atvykstančius svečius pasitiko prezidentas Saulis Niinistas su žmona Jenni Haukio; Suomijos pirmoji ponia vilkėjo „eksperimentine“ suknia, kurios audeklo pluoštas pagamintas iš beržų celiuliozės masės Stora Enso medienos pramonės koncerno gamykloje Uimaharju, Šiaurės Karelijoje. Pluoštas buvo apdorotas specialia technologija, suverptas ir suaustas Aalto universiteto (Helsinkyje) tekstilės laboratorijoje.

Italijos medienos ir baldų pramonės asociacijos susirūpinimas

2019-01-10

Šiaurės Italijos Alpėse, Dolomitų regione, rudenį vėtros miškuose išlaužė ir išvartė 12 mln. ktm medžių. Italijos medienos ir baldų pramonės asociacija Federlegno Arredo išreiškė susirūpinimą, kad pernelyg numušus avarinės medienos pirkimo kainas nukentėjusieji miškų savininkai patirs dar daugiau nuostolių. Asociacijos prezidentas Emanuelis Orsinis interviu kaimynės Austrijos spaudos agentūrai APA pareiškė, jog Austrijos lentpjūvės elgiasi nesąžiningai, sutikdamos mokėti italams už medieną iš nukentėjusių sričių tik 14–20 Eur/ktm, kai rinkos kaina yra apie 70 Eur/ktm.

Ieškoma geresnio naftos žaliavos pakaitalo

2019-01-03

ES skiria 10 mln. eurų subsidiją tarptautiniam konsorciumui LIBERATE, kuris turi pastatyti pramoninį bandomąjį lignino perdirbimo įrenginį. Iki šiol medienos sudedamoji medžiaga ligninas daugiausia sudeginama kaip energijos šaltinis. Projekto tikslas – ištobulinti elektrocheminę technologiją ligninui išskaidyti į vertingas biologiškai tvarias medžiagas, kurios toliau gali būti perdirbamos į polimerus ar antioksidantus, ir rasti geresnį naftos žaliavos pakaitalą. Konsorciume dalyvauja įvairų šalių mokslo įstaigos ir pramonės įmonės, techninis vadovas – Angelas Valdivielsas iš Barselonos Leitato privataus technikos instituto Katalonijoje (Ispanija).

Bandomoji gamykla

2018-12-27

Suomijos medienos pramonės grupės Metsä inovacijų bendrovė Metsä Spring ir Japonijos korporacija Itochu įkūrė bendrą įmonę, kuri investuos apie 40 mln. eurų į bandomosios gamyklos statybą ir veiklą. Prie projekto finansavimo prisidėjo ir Suomijos vyriausybinė investicijų agentūra Asiakkaille. Gamyklos uždavinys – pademonstruoti naują technologiją popieriaus ląstelienos masei perdirbti į tekstilės pluoštą. Gamykla statyti pradėta spalio mėnesį ir turėtų pradėti veikti 2019 m. pabaigoje, jos pajėgumas – 500 t produkcijos per metus. Parodomojo projekto trukmė – 2–3 metai, įvertinus technines ir ekonomines galimybes Suomijoje turėtų būti statoma didesnė gamykla.

Dunojus – žaliavų bei produktų transportavimo kelias

2018-12-21

Dunojus jungia dešimtį šalių ir biomasės energetikos rinkoje yra pigiausias žaliavų bei produktų transportavimo kelias. Šiuo metu pagal ES remiamą tarpregioninį Interreg projektą „Energijos barža“ ieškoma būdų, kaip geriau išnaudoti šios upės galimybes ir sustiprinti Dunojaus uostų, kaip logistikos ir bioenergijos gamybos centrų, vaid­menį. Projektą koordinuoja Degendorfo aukštoji technikos mokykla Vokietijoje, sukurta internetinė informacijos platforma www.energy-barge.eu, prie jos prisijungė beveik 700 įmonių, uostų ir kitų partnerių.

Didžiausias miškų plėtimo užmojis pasaulyje

2018-12-17

Kinijos Kuinghajaus-Tibeto plokštikalnėje įgyvendinama miško, pagal plotą prilygstančio Prancūzijai, įveisimo programa. Kuriamos žaliosios kinų sienos tikslas – stabdyti dykumos plėtimąsi ir klimato šilimą. Pasak kinų žiniasklaidos, tai didžiausias miškų plėtimo užmojis pasaulyje. Sodinant miškus Kinijos miškingumas padidėjo nuo 10,6 % 1949 m. iki 15 % šiuo metu, o tai sudaro 25 % visame pasaulyje apsodinto ploto. Norint išlaikyti tokią tendenciją, reikia 15 metų kasmet pasodinti 5,6 mln. ha miško.

Žala dėl vabzdžių invazijos

2018-12-12

Čekijos valstybinė miškų įmonė Lesy ČR toliau skaičiuoja žalą, patirtą dėl vabzdžių žievėgraužių invazijos. Iki spalio pabaigos jau 4,7 mln. ktm medžių buvo pažeista kenkėjų, nuo rugpjūčio kiekvieną mėnesį būdavo apninkama per 900 000 ktm. Sausio mėnesį miškų tarnautojai žalą dar vertino 139 000 ktm, bet ilgainiui tie skaičiai didėjo, o rugpjūtį pasiekė kulminaciją – 927 000 ktm. Pridedant lapkričio ir gruodžio bei pernykščius skaičius, kai nuostoliai dar buvo gerokai mažesni, per šiuos metus vabalų būtų apnikta 5,2 mln. ktm – tai daugiau, nei išvis pagaminama medienos Lietuvos valstybiniuose miškuose. Pernai tas skaičius buvo dvigubai mažesnis (2,6 mln. ktm).

Šilumą tiekiančių įmonių atvirų durų diena

2018-12-06

Austrijos biomasės energijos sąjunga spalio 26 d. paskelbė šilumą tiekiančių įmonių atvirų durų diena visuomenei. Ši iniciatyva buvo labai sėkminga. Daugelis įmonių buvo nustebintos lankytojų gausos ir pasirengusios vėl dalyvauti tokioje bendroje akcijoje, nesvarbu, ar įmonę aplankė 10, ar 1 000 žmonių. Suskaičiuota, kad savo vietovės bioenergijos gamyba ir tiekimu pasidomėjo apie 10 000 lankytojų, šiai temai dėmesio skyrė ir žiniasklaida.