Naujienos

Medienos kainos krito visame pasaulyje

2020-01-29

Pasak ketvirtinio medienos prekybos informacinio leidinio Wood Resource Quarterly (WRQ), pastaraisiais metais medienos kainos krito visame pasaulyje. Š.Amerikoje spygliuočių padarinės medienos kainos, lyginant su 1918 m. pradžia, dėl mažesnės vidinės paklausos ir 25 % sumažėjusio eksporto į Aziją krito 20–25%. Europoje kainas ypač numušė didelė medienos pasiūla iš audrų bei vabalų kenkėjų nuniokotų Centrinės Europos miškų. Iš to gerai pelnėsi Austrijos, Vokietijos lentpjūvės, kurios per paskutinius 25 metus už žaliavą mokėjo brangiausiai pasaulyje.

Estų inžinierių sumanytas produktas

2020-01-22

Suomijos statybinės medienos produktų bendrovės Metsä Wood konkurse-hakatone už novatorišką statybinio modulio koncepciją I premiją laimėjo Estijos startuolių projektuotojų komanda Team 99. Keturių jaunų estų inžinierių sumanytas produktas, naudojant Metsä Wood klijuotos medienos technologiją, leidžia lengvai ir ekonomiškai statyti įvairių dydžių ir pavidalų pastatus, kartu taupant energijos išteklius ir galų gale mažinant atmosferos taršą anglies junginiais. Renginyje, pavadintame „Medienos ateitis“, varžėsi apie 100 dalyvių.

Vandenynų ir sausumos pusiausvyra dramatiškai keisis

2020-01-16

Vandenynai dengia 71% Žemės paviršiaus; ši proporcija ir dabartinė jautri pusiausvyra ateityje dramatiškai keisis – įspėja JT iniciatyva atlikta prognozių studija, kurią parengė mokslininkai iš 34 šalių. Net jei valstybės įgyvendins 2015 m. susitarimus ir klimato šilimas neviršys ikipramoninio daugiau nei 2 °C, vandenynų lygis pakils 43 cm iki 2100 m. ir apie 1 m iki 2300 m. Tačiau reali tikimybė daug liūdnesnė. Poliariniams ledynams tirpstant dabartiniais tempais, vandenynai pakils 2,3 – 5,4 m, užlies didžiules sausumos teritorijas, suirs dabartinės jūrų ekosistemos, neprognozuojamos ir klimato anomalijos.

Vokietijos Metų medis

2020-01-10

Vokietijoje kasmet renkamas Metų medis. Tituluotajai rūšiai skiriamas ypatingas dėmesys, dendrologai plačiau supažindina visuomenę su jos biologija, ypatumais, svarba. 2020-ųjų metų medžiu paskelbta paprastoji robinija (Robinia pseudoacacia) – ateivė iš Š. Amerikos. Tas iki 200 metų gyvenantis ir iki 25–30 m užaugantis medis pakenčia sausas dirvas, šaknų gumbeliuose iš atmosferos kaupia azotą ir paruošia maistą kitoms medžių rūšims. Vertinga jo tvirta ir lanksti mediena.

Prancūzijos iniciatyva siekiant saugoti miškus

2020-01-06

 

Prancūzija bando spausti Briuselį, kad visa ES imtųsi įgyvendinti veiksmų planą – stabdyti prekybą žemės ūkio produktais, gaminamais naikinamų miškų sąskaita. Iki 2030 m. Prancūzija ketina visiškai atsisakyti importuoti sojas, palmių aliejų, jautieną, medieną ir kitus produktus iš neatsakingo, grobuoniško žemės ūkio šalių. ES, importuojanti sojos pupeles ir galvijų mėsą iš P. Amerikos, palmių aliejų – iš P.-R. Azijos, kakavą – iš Afrikos, atsakinga daugiau nei už trečdalį miškų naikinimo apimties.

Standartai arklių gerovei

2019-12-31

Vokietijoje miškų ūkyje  ir kai kuriose kitose srityse naudojama nemažai darbinių arklių. Šalies kokybės standartų priežiūros tarnyba RAL (Reichsausschuss fur Gutezeichen) patvirtino arklių naudotojams privalomus reikalavimus gyvulių gerovei užtikrinti, pvz., turi būti laikoma kartu bent du arkliai, jiems būtinas 200 kv. m atviras plotas, įkinkyti gali būti tik 9 val., kas 4 val. daroma valandos pertrauka arkliams pašerti, prižiūrėtojams privaloma tam tikra kvalifikacija, pirmosios pagalbos išmanymas bei kitos sąlygos.

Naujausias įmonės produktas

2019-12-27

Slovėnijos įmonės Vitli Krpan istorija prasidėjo prieš keturis dešimtmečius nuo vieno nagingo meistro namudinės dirbtuvėlės. Dabar ji gamina įvairią techniką miško darbams – traktorines medienos priekabas su kranais-manipuliatoriais, medienos iš kirtaviečių ištraukimo gerves (šia produkcija Krpan yra pirmaujanti Europje), įvairią medienos kuro ruošos įrangą bei kitus gaminius. Naujausias įmonės produktas – galinga žirklinė medžių kirtimo galvutė Krpan KS 500, galinti nukirpti iki 50 cm skersmens kamienus ir per 10 darbo valandų paruošti 100 kub. m medienos; tačiau ji sveria 1,2 t ir skirta dirbti su galingesne 20 t klasės technika.

Iš pjuvenų – žaliavinė bioalyva

2019-12-23

Švedijoje medienos pramonės koncernas Setra ir naftos perdirbimo bendrovė Preem įkūrusios bendrą įmonę Pyrocell, kuri šiemet pradeda statyti gamyklą Jevlėje, 170 km į šiaurę nuo Stokholmo, čia lentpjūvių pjuvenos ir miško kirtimo atliekos pirolizės būdu bus perdirbamos į žaliavinę bioalyvą. Iš pastarosios toliau bus gaminami degalai transportui – biodyzelinas ir benzinas. Pirmą kartą bus pradėta tokių degalų iš atsinaujinančių žaliavų gamyba komerciniu mastu. Gamykla pradės veikti 2021 m., per metus perdirbs 35 000 – 40 000 tonų sausų medžio atliekų.